SEO

En Rekabetçi Anahtar Kelimeler İçin Google’da Nasıl 1. Sırada Olunur

Size dijital pazarlama için bir SEO sırrımı paylaşacağım, ama bunu bana karşı kullanmayacağına söz vermelisin. 🙂

Birincisi bu sır ile Google’daki en rekabetçi kelime için bile ilk sırada sıralanabilirsin. Bu kelimenin ne olduğunu tahmin edersin… SEO; ben bu sırrı kullanarak ne yaptığını iyi bilen diğer pazarlamacılarla rekabet ediyorum. Farklı sektörlerden diğer şirketlerle rekabet etmekten çok daha zor. Ne yaptıklarını iyi bilen şirketler ve para ile rekabet ediyorum. Şimdi sana aramalarda ön sıralara çıkmak için attığım adımları göstereceğim. En rekabetçi anahtar kelimeler için Google‘da nasıl 1. sırada olunur?

# 1: İçeriğinizin süper ayrıntılı ve kapsamlı olması gerekiyor. İçeriğiniz benzersiz ve tam kapsamlı değilse rekabet edemezsiniz. İçeriğiniz güneş gibi parlamalı, herkesi yanına çekmeli. SEO için bir numaralı sonuç nedir biliyor musun? Moz; SEO için Yeni Başlayanlar Kılavuzu. Uzun bir süre geçerli olacak ve SEO ile ilgili hemen hemen her şeyi, nasıl yapılacağını, neyle ilgili olduğunu, nasıl başladığını, her adımı ve Google’ın bir siteyi sıralamak için baktığı her taktik veya formül hakkında bir çok şeyi bulabilirsin. Şimdi, sonuç olarak içeriğinizin ne kadar detaylı olduğunu Google’a gösterirseniz, sıralamada daha iyi konumda olabilirsiniz.

# 2: İçeriğinizin görsel anlamda güzel olması gerekiyor. Daha iyi tasarlanmış ve daha güzel olan, ne kadar iyi durumda olursanız olun. İnsanlar düzensiz ve hoş olmayan şeylere bakmaktan hoşlanmaz. Mesela sen, çirkin web sayfalarına bakmaktan hoşlanırmısın? Kimse hoşlanmaz. Site dizaynının gerçekten güzel olduğundan emin ol.

# 3: Sitenin hızlı yüklenmesi gerekiyor. Hızlı yüklenmezse, çoğu insan için, özellikle de cep telefonlarında siteniz zamanında açılmayacak. Google’ı kullanan kişilerin % 50’den fazlası cep telefonu veya mobil cihazından bağlanıyor. Bu yüzden sitenizin hızlı bir şekilde açılması ve özellikle de sıralamaya çalıştığınız web sayfanızın hızlı olduğundan emin olun. Görseller, videolar, kodlar optimize edilerek sayfanın açılma hızı iyileştirilmelidir. Sitenizin 3 saniyenin altında bir sürede açılması gerekiyor.

# 4: Web sitenizdeki sayfaları anlamsal ve çapraz olarak bağlayın. Benim sitemde herhangi bir blog gönderisine giderseniz, SEO veya dijital pazarlama konuları ile ilgili makale ve kategori ile bağlantı kurduğumu fark edersiniz. Sıralamada daha fazla önem sağlıyor; Google’a diyorki, hey, bu yazıya bir sebepten dolayı her sayfada bağlanıyorum. Bu önemli; Bunu önemli buluyorum, kullanıcıların da bunun önemli olduğunu bilmesini istiyorum. Bu linke tıklayacaklardır; bunu mutlaka yukarı yükseltmelisin.

# 5: Yapmanız gereken bir sonraki şey Ahrefs kullanmaktır. Rakip URL’lerinizi yazın ve rakibinizin sitesine kimin backlink verdiğini görün. Bütün linkleri incele ve onlara bir bağlantı teklif et. Örneğin, onlara kısa bir e-posta gönderebilirsiniz, “Hey dostum, X, Y ve Z sitesine bağlantı verdiğinizi fark ettim. Benzer bir makalem var ama benimki şu yönden daha güncel ve kaliteli içeriğe sahip. Kontrol etmekte özgürsünüz ve eğer isterseniz, makaleme bağlantı verin.” Ve diğer site sahiplerine de benzer bir e-posta göndererek rakiplerinize oranla daha fazla backlinke sahip olabilirsiniz.

# 6: Yapacağınız bir sonraki şey sabırlı olmaktır. Anahtar kelimelerinizde hemen sıralanmayacaksınız. Doğru adımları attıktan sonra, rekabete göre ilk sayfaya veya ilk sıraya gelmek 1 – 1,5 yıl sürebilir. Sabırlı olmanız ve içeriklerinizi sürekli güncellemeniz, kullanıcıya daha fazla değer sunmanız, daha güzel bir tasarım yapabilmeniz gerekir. Her şeyi güncel tuttuğunuz ve sabırlı olduğunuz sürece, sonuç olarak sıralamanızın yükseleceğini fark edeceksiniz. Aniden olmayacak ve kademeli şekilde yükseleceksiniz.

# 7: İşte sizin için son ipucu, bu çoğu insanın yapamadığı şey. İki siteniz var, General Motors ve BMW, her ikisinin de çok fazla bağlantısı var, her ikisininde SEO ve dijital pazarlama için harcayacak milyarlarca doları var. Google, otomobil ile ilgili terimler için hangisinin daha üst sıralarda yer alacağını nasıl biliyor? Bu tamamen marka ile ilgili. Google, General Motors üzerinden daha fazla kişinin BMW’yi aradığını fark ederse ne yapacak? BMW’yi daha yüksek bir markaya sahip olduğu için daha yüksek sıralamaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı