SEO

SEO Nasıl Öğrenilir? Arama Motoru Optimizasyonu için Başlangıç Yöntemi

SEO öğrenmek ister misiniz? SEO öğrenmek zor değil, sadece pratik ister. Bugün size SEO yaparak nasıl daha fazla Google trafiği alacağınızı öğreteceğim. SEO öğrenebilmek için pratik yapmalısınız. WordPress kullanarak bir blog site oluşturun. Konunuz ile ilgili özel bir alan adı seçtiğinizden emin olun. Website kurulduktan sonra düzenli olarak blog yazmaya başlayın. Tutkulu olduğunuz konu hakkında blog yazmalısınız.

Google’da üst sıralara çıkmak için Uzmanından Kapsamlı SEO Eğitimi Alın!
Hemen Tıkla: SEO Eğitimi Al!

SEO Öğrenmek İsteyenler İçin Başlangıç Yöntemi

Bloğunuz için Yoast SEO eklentisini kurmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu eklenti, arama motorları için WordPress blogunuzu optimize etmenin yanı sıra meta etiketlerinizi de değiştirmenize izin verir. Meta etiketlerinizde anahtar kelimelerinizi dahil ettiğinizden emin olun. Doğru anahtar kelimeleri başlık etiketinize yerleştirirseniz arama sıralamasında başarı olasılığınız daha yüksektir. Anahtar kelimelerinizi ayarlarken ek olarak, blog yayınlarınızı semantik (anlamsal) düzende birbirine bağlamanız gerekir. Çapraz bağlantı yaparsanız bütünsel performansınızın daha yüksek olacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu Öğrenmek Pratik İster

En önemlisi de backlink oluşturmanız gerekecek. Ahrefs.com‘a veya site analizi yapan benzer sitelere gidin, rakip URL’lerinizi girin ve bunlara bağlantı veren her siteye ulaşmaya çalışın, e-posta gönderin ve size de bağlantı vermelerini isteyin. Zaman içinde sıralamalarınızın arttığını göreceksiniz bu şekilde SEO’nun oluşmasını sağlayabilirsiniz.

SEO’da Bir Sonraki Adım: Deneyim

Başlangıç olarak bu adımları yapmanız size yol gösterecektir. Tabi bu sadece başlangıç. Her hafta düzenli olarak SEO hakkında içerikler oluşturmaya çalışıyorum. Daha fazla bilgisi için SEO kategorisini takip edebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı